Neva Masquerade
Koty

Neva Masquerade – piękny kot o niebieskich oczach

Wielbiciele kotów z pewnością słyszeli powiedzenie: „nie ma na świecie kotów brzydkich, są tylko piękne i bardzo piękne”.

Neva Masquerade

Ostatnio, coraz częściej decydujemy się na zakup kotów rasowych z hodowli. Wybór zwierzaka nie jest jednak łatwym zadaniem, ponieważ trudno jest wybrać między kotem brytyjskim, Maine Coonem czy Ragdollem.

Niebieskie oczy, jedwabista sierść

W Polsce coraz popularniejsza staje się rasa Neva Masquerade. Jest to rasa ściśle związana z kotami syberyjskimi, a dokładniej mówiąc to krzyżówka kota syberyjskiego z kotem syjamskim. Koty tej rasy mają niebieskie oczy, jedwabistą sierść, brązowe uszy, łapki i ogonek. Ich pyszczek wygląda jakby był zakryty brązową maską – to główna cecha, która odróżnia tę rasę od kotów syberyjskich. Nazwa Neva Masquerade pochodzi od rzeki Nevy, która przepływa przez Petersburg oraz od bali maskowych, wydawanych przez rosyjskich władców.

Neva Masquerade

Koty tej rasy są bardzo towarzyskie i przyjacielskie, dlatego polecane są dla rodzin z dziećmi. Są uczuciowe i bardzo lojalne. Co ciekawe, Neva Masquerade zwykle nie niszczą mebli. Kotki te po prostu nie są naturalnymi destruktorami, jak ich niektórzy kuzyni. Przyzwyczajają się do swoich opiekunów, witają ich w progu domu, cieszą się na ich widok.

Oprócz tego, charakteryzuje je żywiołowość, bogata psychika i wyjątkowa inteligencja. Są bardzo komunikatywne i „rozgadane”, wydają całą gamę, barwnych dźwięków. Jeśli zdecydujemy się na rasę Neva Masquerade, musimy mieć na uwadze, że są to koty, które lubią dużą przestrzeń, wspinaczki i skoki. Z tego względu, warto kupić do domu jak najwyższy drapak i spędzać wiele czasu ze swoim pupilem.

Jego żywiołowość oznacza dla opiekunów, że muszą w sklepach zoologicznych zwracać większą uwagę na karmy dla kotów… na wysokowartościowe karmy. Neva Masquerade powinny jeść dużo mięsa, a więc skład karmy powinien go zawierać znacznie więcej niż składników roślinnych. Warto czytać skład karm na opakowaniach. Dzięki temu nasi czworonożni przyjaciele będą cieszyły się dobrą formą i nie będą chorować.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x